Stavební materiál
 
- Úvodní stránka - Podlahy, dlažby a obklady - Sanace zdiva - Tepelná izolace - Zateplení fasád - Plastové jímky - žumpy samonosné - Kotle na tuhá paliva - Kondenzační kotel - Samonosné plastové jímky a plastové septiky - Kotle na tuhá paliva - dřevo - Vypište poptávkový formulář


Plastové jímky žumpy samonosné


Jako jeden z prvních článků na našem webu jsme se rozhodli přinést článek o plastových jímkách neboli také žumpách samonosných. Jaké jsou rozdíly charakterizující plastové jímky od septiků a kdy je vhodné se pořídit spíš plastovou jímku – žumpu samonosnou a kdy spíše septiky nebo domovní čistírnu odpadních vod?

Plastové jímky patří k oblíbené variantě, pokud máte nemovitost, kterou nelze napojit na veřejný kanalizační systém a současně v nemovitosti netrávíte příliš času s ohledem na plastovou jímku – žumpu samonosnou, která by se příliš rychle plnila. Plastové jímky žumpy samonosné nemají totiž na rozdíl od septiků propracovaný systém hniloby splaškové vody a tak je nutné jejich vývoz realizovat i dvakrát za rok. Vývoz plastových jímek samonosných se realizuje pomocí speciálního vozidla na vývoz výkalů. Proto se plastové jímky hodí především na chatu a jiné rekreační nemovitosti.

Nabízí se i alternativní způsoby využití plastové jímky – žumpy samonosné

Na druhou stranu plastové jímky nabízejí mnoho využití i mimo shromažďování odpadní vody. Jeden z nejčastějších způsobů jejich využití je jako rezervoár dešťové vody. Jímka na dešťovou vodu tak může výrazně snížit účty za vodu a lze ji využívat například na zalévání, ruční mytí automobilu apod. Plastová jímka tak nabízí celou řadu využití a v budoucnu se počítá s jejím využitím spíše pro tyto alternativní způsoby. Co obnáší pořízení a instalace plastové jímky žumpy samonosné si povíme v příštím článku. Pokud máte jakékoliv nápady, určitě s nimi neváhejte a pošlete nám je avk-stavebniny zav gmail.com. Pokusíme se vám přinášet pravidelný obsah minimálně jednou za týden.

autor: -ak-