Stavební materiál
 
- Úvodní stránka - Podlahy, dlažby a obklady - Sanace zdiva - Tepelná izolace - Zateplení fasád - Plastové jímky - žumpy samonosné - Kotle na tuhá paliva - Kondenzační kotel - Samonosné plastové jímky a plastové septiky - Kotle na tuhá paliva - dřevo - Vypište poptávkový formulář


Kondenzační kotle - co vše je potřeba zvážit

Zjistěte si veškeré potřebné informace před koupí kondenzačního plynového kotle.


Prostřednictvím formuláře odešlete poptávku na vámi poptávaný kondenzační kotel.


Následně vám přijde řada nabídek na kondenzační kotle ke zvážení.stačí kliknout

Kondenzační kotle - co jste asi nevěděli

Kondenzační kotle si čím dál tím častěji nachází cestu i do českých domácností, které se chystají ušetřit na spotřebovaném plynu. Jedná se o jeden z nejúčinnějších a nejefektivnějších kotlů. Kondenzační kotel pracuje na principu zbytkové páry, která dosahuje až 180 stupňů Celsia a pomáhá tak sbírat a zužitkovat přebytečné teplo. Na druhou stranu má kondenzační kotel řadu nevýhod, které si v tomto článku také popíšeme.

Efektivita kondenzačního kotle

Na rozdíl od jiných kotlů, kondenzační kotel dokáže využít veškeré spotřebované palivo až na 108%, což je v průměru o 20% lepší, než je tomu u ostatních druhů kotlů. Kondenzační kotel je vhodné instalovat například do patra a doporučujeme jej kombinovat s dalším zdrojem tepla. Další výhodou kondenzačního kotle je jeho schopnost velmi ekonomického ohřevu teplé vody, stačí jej tedy velmi jednoduše napojit na oběh vody a následně můžete svůj boiler odnést do sběru.

kondenzační kotel

Mezi nevýhody kondenzačního kotle patří nutnost napojení kondenzačního kotle na odpadní trubky domu z důvodu vzniku kondenzátu, kterého může kondenzační kotle vyprodukovat i několik litrů za den. Tento kondenzát je původní pára, která do kondenzačního kotle přišla a musí mít tedy i cestu, kudy ven. Další nevýhodou kondenzačního kotle je nutnost napojení domu na další zdroj tepla, tak aby neustále docházelo k ohřevu vody pro otop domu. Na druhou stranu s ním nejsou spojené každoroční náklady jako u ostatních kotlů.

Cena kondenzačního kotle

Pořizovací cena kondenzačních kotlů se pohybuje od 20 000 Kč až do 55 000 Kč a jejich cena záleží především na celkovém výkonu daného kotle. Výkon kondenzačního kotle začíná na 15 kW a lze pořídit i velké kondenzační kotle o výkonu 50 kW. Pro běžně velký dům však doporučujeme kolem 20 kW jako je tomu u kotlů na tuhá paliva. Je potřeba brát ohled i na již zmíněnou vysokou účinnost kotle. Aby nedošlo ke zbytečnému omylu, tak se jedná o výkon kondenzačního kotle, nikoliv o elektrický příkon, kde plně postačí standardních 230 V. Kondenzační kotel potřebuje elektřinu pouze pro plynulý chod řídící jednotky a několika málo dalších součástek.

autor: -ak-

Poptávku vždy zadáváte zdarma. Celý proces poptávky je vždy zcela bezpečný a odesláním poptávky se ničemu nezavazujete. Pokud si nakonec dodavatele z obdržených nabídek vyberete, můžete ušetřit až 30% z ceny materiálu či prací.